Προγράμματα Εξετάσεων

Πρόγραμμα Χειμερινής Eξεταστικής Περιόδου 2018-2019

 

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                                                                            ΑΙΓΑΛΕΩ 10/1/2019

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ & ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

 ΤΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-2019

Κατεβάστε το πρόγραμμα σε μορφή PDF 

-----------------------------   1η    ΕΒΔΟΜΑΔΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ----------------------------

ΔΕΥΤΕΡΑ

18/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.30

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΙΝΟΔΟΜΩΝ

Α110,Α111

Ζ

ΠΡΙΜΕΝΤΑΣ

2

11.30-14.00

ΣΑΕ 1

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Γ

ΔΗΜΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

3

14.00-16.30

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009,ΖΑ115-116

Ζ

ΔΡΟΣΟΣ

4

19.00-21.30

ΧΡΩΜΑ ΒΑΦΙΚΕΣ ΔΙΕΡΓΑΣΙΕΣ

Α110

Ε

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ – ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ


ΤΡΙΤΗ

19/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

11.30-14.00

ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ

ΖΑ006-007 ΖΑ008-009 ΖΑ115-116

Ζ

ΛΕΛΙΓΚΟΥ

2

14.00-16.30

ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116

Ε

ΘΕΟΧΑΡΗΣ

3

16.30-19.00

ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107 ,Α110,Α111

Γ

ΚΑΛΟΚΑΣΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

20/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

11.30-14.00

ΝΑΝΟΠΟΛΥΜΕΡΗ – ΒΙΟΠΟΛΥΜΕΡΗ

Α110,Α111

Ζ

2

14.00-16.30

ΣΧΕΔΙΑΣΗ & ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΕ Η/Υ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Γ

ΤΣΕΛΕΣ

3

16.30-19.00

ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ & ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116

Ε

ΓΡΑΒΑΣ – ΚΟΚΛΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ

21/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

14.00-16.30

ΧΗΜΕΙΑ ΙΙ

Α110,Α111

Γ

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ – ΠΑΤΕΡΜΑΡΑΚΗΣ

2

16.30-19.00

ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Ζ

ΝΤΟΥΝΗΣ

3

19.00-21.30

ΑΝΑΝΕΩΣΙΜΕΣ ΠΗΓΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Ε

ΝΤΟΥΝΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

22/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

11.30-14.00

ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΗΜΑΤΟΣ

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009,ΖΑ115-116

Ε

ΚΑΝΤΖΟΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2

14.00-16.30

ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΙΝΩΝ

Α110

Γ

ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

3

16.30-19.00

ΠΡΟΗΓΜΕΝΑ ΣΑΕ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116

Ζ

ΧΑΜΗΛΟΘΩΡΗΣ

-----------------------------   2η    ΕΒΔΟΜΑΔΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ----------------------------

ΔΕΥΤΕΡΑ

25/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.30

ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Γ

ΤΣΕΛΕΣ

2

11.30-14.00

ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ  ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ (LOGISTICS)

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Z

ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΑΚΗΣ

3

14.00-16.15

ΣΧΕΔΙΑΣΗ & ΠΡΟΓΡΑΜΑΜΤΙΣΜΟΣ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΕΡΓΩΝ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116

Ζ

ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΑΚΗΣ

4

16.30-19.00

ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΤΥΠΟΒΑΦΙΚΗ

Α110,Α111

Γ

5

19.00-21.30

ΜΙΚΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ – ΜΙΚΡΟΕΛΕΓΚΤΕΣ

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Γ

ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ

ΤΡΙΤΗ

26/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.30

ΝΑΝΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107,Α111,Α110

Ζ

ΓΚΑΝΕΤΣΟΣ

2

11.30-14.00

ΒΙΩΣΙΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

Α110,111

Ε

ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗΣ

3

14.00-16.30

ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΖΑ006-009

Γ

ΠΥΡΟΜΑΛΗΣ

4

16.30-19.00

ΕΛΕΓΧΟΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΙΝΟΔΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ

Α110,Α111

Ζ

ΓΡΑΒΑΣ

5

19.00-21.30

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ

ΖΑ115-116

Ζ

ΤΕΤΑΡΤΗ

27/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.3

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΡΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

Α110,Α111

Ζ

ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗΣ

2

11.30-14.00

ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΣΑΕ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116

Ε

ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΑΚΗΣ

3

16.30-19.00

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΥΦΑΝΤΩΝ ΥΦΑΣΜΑΤΩΝ

Α110,Α111

Ε

ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΣ

4

19.00-21.300

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΜΕΣΩΝ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

Α110,Α111

Ζ

ΠΑΤΕΡΜΑΡΑΚΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ

28/2/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.30

ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116

Ζ

ΓΚΑΝΕΤΣΟΣ

2

11.30-14.00

ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116

Ε

ΠΥΡΟΜΑΛΗΣ

3

14.00-16.30

ΝΑΝΟΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥ

Α110

Ε

ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ

4

16.30-19.00

ΕΞΕΥΓΕΝΙΣΜΟΣ & ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ

Α110

Ε

ΕΦΕΝΤΑΚΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

1/3/19 

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

11.30-14.00

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ – ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ

ΖΑ006-009,ΖΑ115-116

Ζ

ΣΑΒΒΑΤΟ

2/3/19 

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.30

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ Ι

A011-XATZ-B218,Α110,Α111

Α

ΔΡΟΣΟΣ


-----------------------------   3η    ΕΒΔΟΜΑΔΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ----------------------------

ΔΕΥΤΕΡΑ

4/3/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

11.30-14.00

ΧΗΜΕΙΑ Ι

Α011-ΧΑΤΖ-Β218-Α110-Α111

Α

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ-ΠΑΤΕΡΜΑΡΑΚΗΣ

ΤΡΙΤΗ

5/3/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.30

ΦΥΣΙΚΗ Ι

Α011-ΧΑΤΖ-Β218-Α110-Α111

Α

ΠΗΛΑΚΟΥΤΑ - ΜΟΥΣΤΑΝΗΣ

2

11.30-14.00

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑ

ΖΑ006-007 ΖΑ008-009 ΖΑ115-116,ΖΑ107

Α

ΠΗΛΑΚΟΥΤΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ

6/3/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.30

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ 1

Α011-ΧΑΤΖ-Β218-Α110-Α111

Α

ΜΟΥΣΤΑΝΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ

7/3/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

14.00-16.30

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ

ΖΑ006-007 ΖΑ008-009 ΖΑ115-116 ΖΑ107,

Α

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ

2

16.30-19.00

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009, ΖΑ115-116

Α

ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗΣ – ΚΟΚΛΑΣ

3

19.00-21.30

ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

ΖΑ006-007 ΖΑ008-009 ΖΑ115-116 ΖΑ107,

Α

ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

8/3/19

α/α

Ώρα

Μάθημα

Αίθουσα/ες

ΕΞΑΜΗΝΟ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΣ

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ

1

09.00-11.30

ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ & ΣΧΕΔΙΑΣΗ (Α-Θ)

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Α

ΧΑΜΗΛΟΘΩΡΗΣ – ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΥ

2

11.30-14.00

ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ & ΣΧΕΔΙΑΣΗ (Ι-Π)

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

Α

ΧΑΜΗΛΟΘΩΡΗΣ – ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΥ

3

14.00-16.30

ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ & ΣΧΕΔΙΑΣΗ (Ρ-Ω)

ΖΑ006-007,ΖΑ008-009,ΖΑ115-116,ΖΑ107

A

ΧΑΜΗΛΟΘΩΡΗΣ – ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΥ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Δ.ΤΣΕΛΕΣ

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ

Ιστότοπος Τμήματος

Επιτροπή Περιεχομένου Ιστότοπου:
- Μ. Παπουτσιδάκης (Αν. Καθηγητής)
- Α. Γκοτσόπουλος (Επ. Καθηγητής)
- Δ. Πυρομάλης (Επ.Καθηγητής)

Ανάπτυξη & Διαχείριση Ιστότοπου:
- Ελένη Συμεωνάκη (ΕΔΙΠ)
- Ανδρέας Σορτ (ΕΔΙΠ)

 idpe-support@uniwa.gr 

Επικοινωνία

 Γραμματεία Τμήματος:

  Κτήριο Ζ, Πτέρυγα Α
ΠΑ.Δ.Α. - Πανεπιστημιούπολη ΙΙ
Θηβών 250 & Π. Ράλλη
122 44 Αιγάλεω
  +30 210 5381 219
+30 210 5381 311
+30 210 5381 349
  +30 210 5381 501
   idpe@uniwa.gr



Αναζήτηση

Search